Non Teaching Staff


Sr. No. Name of Employee Designation Department
1 Mr. B.S Solanki Estate Officer Administration
2 Mr. Ramesh chand Technician Anatomy
3 Mr. Ramesh chand Technician Anatomy
4 Mr. Shiv Raj Laundry Helper Laundry
5 Mr. Devi Prasad Laundry Helper Laundry
6 Mr. Dinesh Laundry Helper Laundry
7 Mr. Sahil Laundry Helper Laundry
8 Ms. Jerman Laundry Helper Laundry
9 Mr. Mahavir Laundry Helper Laundry
10 Mr. Satish Laundry Helper Laundry
11 Ms. Kanta Laundry Operator Laundry
12 Mr. Ramjan Laundry Operator Laundry
13 Mr. Suresh Laundry Operator Laundry
14 Mr. Ajay Gautam Laundry Operator Laundry
15 Mr. Pramod Kumar Laundry Operator Laundry
16 Mr. Suresh Kumar Laundry Operator Laundry
17 Mr. Sonpal Malik Laundry Incharge Laundry
18 Mr. Prince Sharma Marketing Executive Marketing
19 Mr. Surendra Kumar (MS) Manager Pharmacy Purchase Office
20 Mr.Ajay Dagar M. Purchase Purchase Office
21 Mr. Rakesh Kumar Accountant Accounts Office
22 Ms. Sonam Jhajharia Accountant Accounts Office
23 Mr. Ravinder Kumar Yadav Accountant Accounts Office
24 Mr. Vijay Kumar Accountant Accounts Office
25 Mr. Shiv Balak Attendent Administration
26 Mr. Om Prakash Attendent Administration
27 Mr. Sanjiv Kumar Sharma Office Executive Administration
28 Mr. Abhay Singh Office Executive Administration
29 Mr. Vijay Yadav Assistant Manager Administration
30 Mr. Atul Vishwakarma Asst. Administrator Administration
31 Mr. Yash Tiwari A.O. Administration
32 Mrs. Manisha Devi Receptionist cum Clerk Reception
33 Mrs. Kirti Ranga Receptionist cum Clerk Reception
34 Mr. Rinku Rathee Receptionist cum Clerk Reception
35 Mr. Dalbir Singh Computer Operator Pharmacy
36 Mr. Arvind Kumar Computer Operator Pharmacy
37 Mr. Amit Kadian Assistant Pharmacist Pharmacy
38 Mr. Vinod Kumar Assistant Pharmacist Pharmacy
39 Mr. Rakesh Kumar Assistant Pharmacist Pharmacy
40 Mr. Mahesh Kumar Assistant Pharmacist Pharmacy
41 Mr. Anurag Tyagi Pharmacist Pharmacy
42 Mr. Suresh Kumar Attendent Central Store
43 Mr. Ravi Kumar Asst. Store In-charge cum Store keepar Central Store
44 Mr. Manoj Kumar Pandey Store In-charge cum Store keepar Central Store
45 Mr. Somvir Singh I. T. Hardware Eng. I. T. Department
46 Mr. Naveen Kausik System Manager I. T. Department
47 Mr. Ajay Kumar Driver Transpoart
48 Mr. Bijender Driver Transpoart
49 Mr. Yasmin Dalal Driver Transpoart
50 Mr. Nand Ram Driver Transpoart
51 Mr. Jagdeep Floor Supervisor Operation Department
52 Mr. Karambir Floor Supervisor Operation Department
53 Mr. Shiv Shankar Singh Floor Manager Operation Department
54 Dr. Anita Mor Operation Executive Operation Department
55 Mr. Sanjay Kumar Physiotherapist Physiotherapy
56 Mrs. Sweety Malik Physiotherapist Physiotherapy
57 Mr. Raju Ward Boy O. T. Technician
58 Mr. Satbir Safaiwala O. T. Technician
59 Mr. Jogendra Kumar Nursing Staff O. T. Technician
60 Mr. Manish Chahar Nursing Staff O. T. Technician
61 Ms. Mahavir Singh Nursing Staff O. T. Technician
62 Mr. Sunil Kumar Nursing Staff O. T. Technician
63 Ms. Jyoti Nursing Staff O. T. Technician
64 Ms. Nisha Kumari Nursing Staff O. T. Technician
65 Mr. Yogesh Kumar Nursing Staff O. T. Technician
66 Ms. Sushma Rani Nursing Staff O. T. Technician
67 Mr. Sanjay Kumar O. T. Technician O. T. Technician
68 Mr. Sandeep Boora O. T. Technician O. T. Technician
69 Mr. Raj Singh O. T. Technician O. T. Technician
70 Ms. Priyanka O. T. Technician O. T. Technician
71 Mr. Mohit Dahiya O. T. Technician O. T. Technician
72 Mr. Tilak Raj Attendent Central Workshop
73 Mohd. Sagir Blacksmith Central Workshop
74 Mr. Ismile Singh Electrician Central Workshop
75 Mr. Jitendra Electrician Central Workshop
76 Mr.Amir Chand Carpenter Central Workshop
77 Mr. Avinash Ranjan Senior Mechanicial Engineer Central Workshop
78 Mr. Amir Singh Senior Electrical Engineer Central Workshop
79 Mr. Kuldeep Ward Boy Casualty
80 Mr. Baljeet Ward Boy Casualty
81 Jaidep Ward Boy Casualty
82 Mr. Jaipal Stretcher Bearers Casualty
83 Mr. Sunil II Stretcher Bearers Casualty
84 Mr. Baljeet Stretcher Bearers Casualty
85 Mr. Pawan Kumar Receptionist Casualty
86 Mr. Rohit Kumar Receptionist Casualty
87 Mr. Parveen Record Clerk Blood Bank
88 Mr. Sunil I Lab Attendant Blood Bank
89 Mr. Jai Bhagwan Saini Technician Blood Bank
90 Mr. Mohit Biran Technician Blood Bank
91 Mr. Rakesh Kumar Technician Blood Bank
92 Mr. Raju Safaiwala CSSD
93 Mr. Mukesh Ward Boy CSSD
94 Ms. Shri Bhagwan Ward Boy CSSD
95 Mr. Ranbir Ward Boy CSSD
96 Mr. Sandeep Kumar Technician CSSD
97 Mr. Harbir Singh Technician CSSD
98 Mr. Mohit Technician CSSD
99 Mr. Naveen Kumar Technician CSSD
100 Mr. Harbir Singh Technical Assistant CSSD
101 Mr. Mohit Technical Assistant CSSD
102 Mr. Naveen Kumar Technical Assistant CSSD
103 Ms. Nisha Staff Nurse CSSD
104 Ms. Sushma Staff Nurse CSSD
105 Mr. Ravi Kant Sharma Staff Nurse CSSD
106 Mrs. Reena Rani Staff Nurse CSSD
107 Mrs. Pooja Punia Matorn CSSD
108 Mr. Shiv Shanker singh Photographer Medical Education Unit
109 Ms. Vandana Yadav Computer Operator Medical Education Unit
110 Mr. Shiv Shanker singh Photographer Central Photographic cum Audiovisial Unit
111 Mr. Sunny Peon Central Library
112 Mr. Sandeep Kumar Peon Central Library
113 Mr. Sunil Kumar Attendent Central Library
114 Mr. Naresh Daftary Central Library
115 Mr. Jasbir Daftary Central Library
116 Mr. Harshwardhan Sharma Library Assistant Central Library
117 Ms. Meenu Rani Library Assistant Central Library
118 Md. Hesham Documentalist Central Library
119 Mr. Rakesh Dy. Librarian Central Library
120 Ms. Ranjana Sharma Librarian Central Library
121 Mr. Vikram Safaiwala Animal House
122 Mr. Devender Safaiwala Animal House
123 Mr. Shiv Deep Peon MRD
124 Mr.Sandeep Daftary MRD
125 Mr. Dharmendra Kumar Record Clerk MRD
126 Mr. Nishant Singh Record Clerk MRD
127 Mr. Vishnu Gurania Record Clerk MRD
128 Mr. Rohit Saini Coding Clerk MRD
129 Mr. Alok Tripathi Coding Clerk MRD
130 Mr. Avinash Ranjan Coding Clerk MRD
131 Mr. Shaildendra Patel Medical Record Officer MRD
132 Mr. Kuldeep Attendent Dentistry
133 Mohd. Farukh Khan Store Keeper cum Computer Operator Dentistry
134 Mr. Devender Attendent Anaesthesiology
135 Mr. Jogendra Singh Store Keeper cum Computer Operator Anaesthesiology
136 Ms. Savita Attendent Radio-Diagnosis
137 Mr. Rajiv Chander Store Keeper cum Computer Operator Radio-Diagnosis
138 Mr. Dhamender Dark Room Assistnat Radio-Diagnosis
139 Mr. Pahlad Radiographic Technicians Radio-Diagnosis
140 Mr. Vikram Singh Radiographic Technicians Radio-Diagnosis
141 Mr. Pawan Kumar Radiographic Technicians Radio-Diagnosis
142 Mr.Santosh Kumar Radiographic Technicians Radio-Diagnosis
143 Mr. Sumit Attendent Obst & Gynae
144 Ms. Manisha Devi Store Keeper cum Computer Operator Obst & Gynae
145 Mr. Bhajan Lal Attendent Ophthalmology
146 Mr. Ankit Tyagi Store Keeper cum Computer Operator Ophthalmology
147 Mr. Purushotam Prakash Attendent E.N.T.
148 Mr. Neeraj Malik Store Keeper cum Computer Operator E.N.T.
149 Mr. Ravi Kumar Attendent Orthopaedics
150 Mr. Purushttam Store Keeper cum Computer Operator Orthopaedics
151 Mr. Sandeep Attendent General Surgery
152 Mr. Arvind Kumar Store Keeper cum Computer Operator General Surgery
153 Mr. Parveen I Attendent Paediatrics
154 Mr. Naman Katarira Store Keeper cum Computer Operator Paediatrics
155 Mr. Parveen II Attendent Psychiatry
156 Mr. Sachin Singh Store Keeper cum Computer Operator Psychiatry
157 Mr. Andeep Attendent T.B. & Chest
158 Mr. Ajay Kumar Store Keeper cum Computer Operator T.B. & Chest
159 Mr. Prince Attendent T.B. & Chest
160 Mr. Om Prakash Store Keeper cum Computer Operator General Medicine
161 Mr. Karambeer E.C.G. Technician General Medicine
162 Mrs. Poonam Safaiwala Community Medicine (U.H.T.C.)
163 Mr. Sandeep Peon Community Medicine (U.H.T.C.)
164 Mrs. Sweeti Malik Health Inspector Community Medicine (U.H.T.C.)
165 Mr. Rakesh Kumar Safaiwala Community Medicine (R.H.T.C.)
166 Mr. Shri Bhagwan Peon Community Medicine (R.H.T.C.)
167 Mr. Yashmin Dalal Van Driver Community Medicine (R.H.T.C.)
168 Mr. Ajay Store Keeper cum Record Clerk Community Medicine (R.H.T.C.)
169 Mr. Kulbir Singh Health Inspector/Health Asst. (Male) Community Medicine (R.H.T.C.)
170 Mr. Prince Sharma Medical Social Workers Community Medicine (R.H.T.C.)
171 Ms. Rekha Safaiwala Community Medicine
172 Mr.Ajay Kumar Record Keeper cum Clerk cum Computer Operator Community Medicine
173 Mr. Nasib Safaiwala Forencis Medicince
174 Mr. Bijender Lab Attendant Forencis Medicince
175 Mr.Yoginder Store Keeper cum clerk cum Computer Operator Forencis Medicince
176 Ms. Sunita Safaiwala Microbiology
177 Mr. Naresh Lab Attendant Microbiology
178 Mr. Vishal Kumar Steno Cum Computer Operator Microbiology
179 Mr. Yoginder Store Keeper cum Record clerk Microbiology
180 Mr. Sandeep Technical Asst./Technician Microbiology
181 Mr. Naveen Kr. Dagar Technical Asst./Technician Microbiology
182 Ms. Banty Rathi Technical Asst./Technician Microbiology
183 Mr. Sanjeev Kumar Technical Asst./Technician Microbiology
184 Ms. Shashi Safaiwala Pathology
185 Mr. Jaipal Lab Attendant Pathology
186 Mr. Manoj Store Keeper cum Record Keeper/ Computer Oper. Pathology
187 Ms. Rashmi Gulia Technical Asst./Technician Pathology
188 Mr. Ashish Kumar Technical Asst./Technician Pathology
189 Mr. Shilpa Technical Asst./Technician Pathology
190 Mr. Kishan Kumar Technical Asst./Technician Pathology
191 Mr. Sonu Technical Asst./Technician Pathology
192 Mr. Kuldeep Safaiwala Pharmacoloy
193 Mr. Jaideep Lab Attendant Pharmacoloy
194 Mr. Anil Kumar Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Pharmacoloy
195 Mr. Ram Niwas Safaiwala Biochemistry
196 Mr. Sanjeev Lab Attendant Biochemistry
197 Mr. Pawan Kumar Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Biochemistry
198 Mr. Mohit Biran Technical Asst./Technician Biochemistry
199 Mr. Bablu Kumar Technical Asst./Technician Biochemistry
200 Mr. Mukesh Safaiwala Physiology
201 Mr. Sonu Lab Attendant Physiology
202 Mr. Naresh Kumar Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Physiology
203 Mr. Vinay Kumar Mishra Technician Physiology
204 Mr. Darshan Safaiwala Anatomy
205 Mr. Lajpat Dissection Hall Attendants Anatomy
206 Mr. Vikash Dissection Hall Attendants Anatomy
207 Mr. Deepak Nagpal Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Anatomy
Anatomy
S.No Designation Name
1 Technician Mr. Sunder Lal Sharma
Mr.Ramesh Chandra
2 Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Mr.Pankaj
3 Dissection Hall Attendants Mr. Shiv Deep
Mr. Bijender
4 Sweepers Mrs. Sunita Kapoor
Ms. Poonam
Physiology
S.No Designation Name
1 Technician Mr. Randhir
2 Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Mr. Suresh Gupta
3 Lab Attendant Mr. Parveen
4 Sweepers Mrs. Rekha
Biochemistry
S.No Designation Name
1 Technical Asst./Technician Mr. Magan
Mr.Naveen Chahar
2 Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Mr.Naveen Chahar
3 Laboratory Attendants Mr.Raj Kumar
4 Sweepers Mr. Mukesh
Ms. Poonam
Pharmacoloy
S.No Designation Name
1 Pharmaceutical Chemist cum Technical Assistant Mr. Hemchand
2 Store Keeper Cum Clerk-cum Computer Operator Mr.Rakesh
3 Laboratory Attendants Mr. Suneel
4 Sweepers Mrs. Rani
Mrs. Rekha
Pathology
S.No Designation Name
1 Technical Asst./Technician Mr. S.L. Sharma
Mr. Sandeep
Mr. Vikas
Mr. Krishan Kumar
2 Steno Cum Computer Operator Ms. Vandana Yadav
Steno Cum Computer Operator
3 Laboratory Attendants Mrs. Monika
Mr.Goverdhan
4 Sweepers Mrs. Sunita
Mr. Naresh
Microbiology
S.No Designation Name
1 Technical Asst./Technician Mr. Dayanand
Mrs. Jyoti
Mr. Matadn
Mr. Parveen
Mr. Rupesh
Mr. Shushila
Mr. Naveen Dagar
2 Store Keeper cum Record clerk Mr.Rahul
Steno Cum Computer Operator
4 Lab. Attendants Mrs. Monika
5 Sweepers Mr. Jogender
Mr. Babli
Forencis Medicince
S.No Designation Name
1 Technical Assistant/Technician Ms. Neha, Mr.Vinay Kumar
2 Steno Typist Mr. Ram Mehar Singh
Store Keeper cum clerk cum Computer Operator
3 Laboratory Attendants Mr. Naresh
4 Sweepers Mrs. Kavita
Community Medicine
S.No Designation Name
1 Medical Social Worker Mr. Kulbir Singh,Rinku
2 Technical Assistant/Technician Mr.Rupesh
3 Stenographers Mr.Somveer
4 Record Keeper cum Clerk cum Computer Operator Mr. Ajay Kumar
Store Keeper
5 Sweepers Ms. Rani
Community Medicine (R.H.T.C.)
S.No Designation Name
1 Medical Social Workers Mr. Devdutt
Mr. Harinder
2 Public Health Nurse Ms. Sunita Bhardwaj
3 Health Inspector/Health Asst. (Male) Mr. Vikas
4 Health Educator Mr. Prince Sharma
5 Technical Asst./Technician Mr. Sandeep Kumar
6 Store Keeper cum Record Clerk Mr. Deepak Nagpal
7 Van Driver Mr. Rakesh Kumar
8 Peon Mr. Inder Parkash
9 Sweepers Mrs. Rekha, Ms. Kavita
Community Medicine (U.H.T.C.)
S.No Designation Name
1 Health Educator Mr. Ram Dhan, Geeta
2 Technical Assistant/Technician Ms. Geeta
3 Sanitary Inspector Mr. Vikas
Mr. Narinder
4 Store Keeper Mr. Ashish
5 Record Clerk Mr. Surender Kumar
6 Van Driver Mr. Bijender
7 Peon Mr. Shiv Balak
8 Sweepers Mr. Naresh
Mr. Joginder
General Medicine
S.No Designation Name
1 E.C.G. Technician Mr. Karamveer
2 Store Keeper cum Computer Operator Mr. Ashish Kumar
3 Lab Attendant Mr. Bijender
T.B. & Chest
S.No Designation Name
1 Store Keeper cum Computer Operator Mr. Ashish Kumar
2 Attendant Mr. Sonu
Dermatology
S.No Designation Name
1 Store Keeper cum Computer Operator Mr. Ashish Kumar
2 Attendant Mr. Shiv
Psychiatry
S.No Designation Name
1 Psychiatry Social Worker Mr. Lokesh
2 Store Keeper cum Computer Operator Mr. Ashish Kumar
3 Attendant Mr. Shiv Balak
4 Child Psychologist Ms. Preeti
5 Health Educator Mr. Suresh
6 Technical Assistant / Technician Mr. Rupesh
7 Lab Attendant Mr. Gulab
Paediatrics
S.No Designation Name
1 Store Keeper Mr. Naman Kataria
Steno Typist
Record Clerks
2 Social Worker Mr. Rinku Kumar
3 Attendant Mr. Jaipal
General Surgery
S.No Designation Name
1 Technical Assistant / Technicians Mr. Rakesh
2 Laboratory Attendants Mr.Dinesh
3 Store Keeper Mr. Deepak
Steno Typist
Record Clerks
4 Attendant Mr. Ashok
Orthopaedics
S.No Designation Name
1 Technical Assistant / Technicians Mr.K.K. Jha
2 Laboratory Attendants Mr. Rati Ram
3 Store Keeper Mr. Deepak Rohila
Steno Typist
Record Clerks
4 Attendant Mr. Sandeep Kumar
E.N.T.
S.No Designation Name
1 Technical Assistant / Technicians Mr.Vikas
2 Laboratory Attendants Mr. Pawan Kumar
3 Store Keeper Mr. Jai Prakash
Steno Typist
Record Clerks
4 Audiometry Technician Mr. Rahul Singh
Speech Therapist
5 Attendant Mr. Tilak Raj
Ophthalmology
S.No Designation Name
1 Technical Assistant / Technicians Mr. Dinesh Kumar
2 Lab Attendant Mr.Sanjay Sharma
3 Steno Typist Mr. Sandeep
Store Keeper
Record Clerks
4 Refractionist Mr. Dinesh
5 Attendant Mr. Hansh Raj
Obst & Gynae
S.No Designation Name
1 Social Worker Ms. Monika
2 Technical Assistant / Technicians Ms. Suman
Mr. Priyanka
3 Lab Attendants Ms. Sushila Devi
4 Stenographer Mrs. Vandana
Record Clerk
Store Keeper
5 Attendant Mr. Naresh
Radio-Diagnosis
S.No Designation Name
1 Radiographic Technicians Ms. Jyoti
Mr. Ram
Mr. Pawan
Mr. Pralad
2 Dark Room Assistnat Mr. Surender
Mr. Umesh Yadav
3 Store Keeper cum Record Clerk Mr. Ashish Kumar
4 Attendent MS. Bimla Devi
Anaesthesiology
S.No Designation Name
1 Technicial Assistant Technicians Mr.Vikas Srivastav
Mr. Bablu
Mr. Bhupendra
Mr. lalit
2 Stenotypist Mr. Ram
3 Store Keeper Mr. Manoj Panday
4 Record Clerk Mrs. Savita
Attendant
Dentistry
S.No Designation Name
1 Dental Technicians Mr. Naveen Kumar
2 Store Keeper cum Clerk Mr. Vijay
3 Attendant Mr. Inder
MRD
S.No Designation Name
1 Medical Record Officer Mr. Pulkit, Mr. Shailendra Patel 1
2 Statistician Mr. Javed Khan 1
3 Coding Clerk Mr. Alok Tripathi
Mr. Vishnu
Mr. Rahul
Mr. Saurav Patel
Mr. Rohit
4 Record Clerk Mr. Sandeep Kumar
Mr. Parveen
Mr. Naman
Mr. Lalit
5 Daftaries Mr. Raj Kumar
Mr. Rajesh Sharma
Animal House
S.No Designation Name
1Ward aaya Mrs.Moni
2 Veterinary Officer Mr. Raj Kumar
Technician for animal operation room
3 Animal Attendants Mr. Sandeep
Mr. Bijender
4 Sweeper Mrs. Sunita
Central Library
S.No Designation Name
1 Librarian Ms. Ranjana Sharma
2 Dy. Librarian Ms. Meenu
3 Documentalist Mr. Rakesh
4 Cataloguer Mr. Naresh
5 Library Assistant Mr. Dalip
Mr. Parveen
6 Daftary Mr. Mukesh Kumar
Mr. Manoj
7 Attendent Mr. Jaipal
8 Peons Ms. Shiv
Mr. Mahipal
Central Photographic cum Audiovisial Unit
S.No Designation Name
1 Photographer Mr. Naresh Kumar
2 Artist Modellers Cum Moduler Mr. Vijay
3 Aduio-Visual Technician Mr. Satish Kumar
4 Store keeper cum Clerk Mr. Vikas
5 Dark Room Assistant Mr. Somveer
6 Dark Room Assistant Mr. Zeeshan Alam
7 Stenographer Mr. Sandeep
Medical Education Unit
S.No Designation Name
1 Computer Operator Mr. Somveer
2 Photographer Mr. Shiv Shanker
3 Technicians in Audio - visual aids, Photography and Artist Mr. Somveer
CSSD
S.No Designation Name
1 Matorn Ms.Parmila
2 Staff Nurse Ms. Reena
Ms. Rajni
Ms. Nidhi
Mrs. Kiran
3 Technical Assistant Mr. Raj Kumar
Mr. Pawan Kumar
Mr. Naresh Kumar
Mr. Somvir Singh
4 Technician Mr. Rakesh kumar
Mr. Rajesh Sharma
Mr. Dalbir
Mr. Amir Singh
5 Ward Boy Mr. Mahipal
6 Sweeper Ms. Poonam
Blood Bank
S.No Designation Name
1 Technician Mr. Jai Bhagwan
Mr.Bablu
Ms. Sonu
2 Lab Attendant Mr. Parveen
Mr. Jaipal
3 Store Keeper Mr. Satyprakash
4 Record Clerk Mr. Bhupender
Casualty
S.No Designation Name
1 Stretcher Bearers Mr. Suresh
Ms. Pooja
2 Receptionist cum Clerk Mr. Rinku Rathi
Mr. Pawan Kumar
3 Ward Boy Mr. Parveen
Central Workshop
S.No Designation Name
1 Superintendent - who shall be a qualified engineer Mr. Manoj Soni
2 Senior Electrical Engineer Mr. Sushil
3 Senior Mechanicial Engineer Mr. Birjesh
4 Senior Technicians Mr. Randhir
5 Junior Technicians Mr. Sandeep
6 Carpenter Mr. Manoj
7 Electrician Mr. Sushil
Mr. Birjesh
8 Blacksmith Mr. Khan
9 Attendents Ms. Manish
Mr. Vijay
O. T. Technician
S.No Designation Name
1 O. T. Technician Mr. Kishor Kumar Jha
Ms. Komal
Ms. Priyanka
Mr. Jagroshan
Physiotherapy
S.No Designation Name
1 Physiotherapist Ms. Ashmita
Ms. Sweety Malik
Operation Department
S.No Designation Name
1 Operation Executive Mr. Kulbir Singh Godara
2 Floor Manager Mr. Shiv Shanker
3 Floor Supervisor Mr. Karmbir
Mr. Naresh
Transpoart
S.No Designation Name
1 Driver Mr. Sombir 4
Mr. Rakesh
Mr. Shiv
Mr. Vicky
I. T. Department
S.No Designation Name
1 System Manager Mr. Naveen
2 I. T. Hardware Eng. Mr. Sombir
Central Store
S.No Designation Name
1 Store In-charge cum Store keepar Mr. Satyprakash
2 Asst. Store In-charge cum Store keepar Mr. Ashish Singh
Store (Coll. + Hosp.)
S.No Designation Name
1 Store In-charge cum Store keepar Mr. Satyprakash
Pharmacy
S.No Designation Name
1 Pharmacist Mr. Subhash Chandar
2 Assistant Pharmacist Mr.Rakesh Kumar
Mr. Vikas Kihar
Mr. Sube Singh
Mr. Rohit Kumar
3 Computer Operator Mr. Ravinder Kumar
Mr. Vikas Deswal
Reception
S.No Designation Name
1 Receptionist Cum Clerk Mr. Rinku Rathi
Ms. Manisha
Mr. Pawan
Mr. Preetam
Administration
S.No Designation Name
1 A.O. Mr. Yash tiwari
2 Asst. Administrator Mr. Atul Vishwakarma
3 Office Executive Mr. Vijay Yadav
Mr. Suresh Gupta
Mr. Pankaj Kumar
Mr. Naveen
4 Attendant Mr. Shiv
Accounts Office
S.No Designation Name
1 Secretary Finance Mr. Vijay Yadav
1 Accountant Mr. Ved Prakash Mishra
Mr. Jeetu
2 Attendant Inderprakash
Security
S.No Designation Name
1 Security guard Mr. Narender Ratthi
Human Resorce
S.No Designation Name
1 HR Manager Mr. Alok kumar
Laundry
S.No Designation Name
1 - Mr. Paramvir